Провідні фахівці Головного управління ДПС у Хмельницькій області спільно із представниками ГО "Асоціація Хмельницьких ринків", ОР «Ліга роботодавців» та Держпраці області провели семінар для платників податків. Тема діалогу: зміни в податковому законодавстві України та законодавстві щодо охорони праці, які набули чинності в 2020 році, та дотримання їх норм суб’єктами підприємницької діяльності.
Фахівці управління податківці зборів з фізичних осіб звернули увагу присутніх на актуальні питання, які турбують суб’єктів господарювання, зокрема, щодо сплати єдиного соціального внеску, порядку заповнення та його сплата, а також зазначили, що несплата ЄСВ призводить до негативних наслідків та фінансових санкцій.
Окремо було винесено питання податкових змін, зокрема, впровадження у цьому році програмних РРО. Присутніх проінформовано про передбачені зміни в порядку застосування РРО, а саме: з 19 квітня 2020 року замість традиційних РРО всі суб’єкти господарювання можуть використовувати програмні РРО (спеціальні безкоштовні програми призначені для реєстрації розрахункових операцій, які можна буде встановити на будь-який гаджет); з 01 жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для підприємців - платників єдиного податку окремих сфер діяльності; з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для підприємців - платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.
Також податківці роз’яснили порядок отримання ліцензії на зберігання пального, заповнення акцизної накладної, та розрахунку коригування. З 01.07.2019 року функціонує нова система електронного адміністрування пального та спирту етилового. Відповідно до п.231.1 статті 231 Податкового кодексу України платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку,визначеному законодавством. Реєстрація акцизних накладних здійснюється не пізніше 15 календарних днів,наступних за датою їх складання.
Одним із питань, яке турбувало присутніх, було питання реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та штрафні санкції за порушення вимог податкового законодавства, порядок їх нарахування, відповідно до Постанови КМУ №1165 від 11 грудня 2019 р., яка набрала чинності 01.02.2020 року.
Показово, що представники бізнес-спільноти не лише задавали запитання щодо особливостей та умов адміністрування та сплати податків, але й висловлювали пропозиції щодо подальшої співпраці. Важливо, що спілкування мало просвітницький і доброзичливий характер, оскільки проведення семінару мало на меті краще засвоєння та чітке орієнтування представників підприємницької спільноти у податковому законодавстві з тим, аби працювати комфортно, отримувати прибутки і сумлінно сплачувати податки.
На завершення заходу сторони подякували один одному за предметну і конструктивну розмову і висловили наміри продовжити практику проведення семінарів із залученням профільних фахівців та наданням практичної допомоги у роз‘ясненні та застосування чинного законодавства.