Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Ярмолинеччині завдяки співпраці з сумлінним бізнесом вдвічі зросли податкові надходження до бюджетів усіх рівнів

опубліковано 28 грудня 2019 о 10:02

З початку року платники податків Ярмолинецького району спрямували до зведеного бюджету 245 мільйонів гривень, що відсічі більше у порівнянні з попереднім періодом. Генератором бюджетного процесу тут є тісна співпраця з представниками соціально відповідального бізнесу.
Відтак, економічний потенціал району, його територіальних громад ґрунтується на стабільній роботі суб’єктів господарювання, їх безпосередній участі у розвитку територіальних громад, пріоритетною для яких є сумлінна сплата податків усіма господарюючими суб‘єктами Ярмолинеччини. .
Так, суттєва роль у наповнення дохідної частини бюджету належить державному підприємству «Ярмолинецьке лісове господарство», яке забезпечує зайнятість більше, ніж для 2 сотень працівників. Успішно проведено сезон переробки Хмельницькою філією ТОВ «Яблуневий дар» - флагманом переробки району.
У 2018 році на недіючій з 2007 року виробничій базі розпочало діяльність ТОВ «Ярмолинецький консервний завод», яким налагоджено виробництво консервованої продукції. У перспективі планується виробництво органічної продукції, розвиток сировинної бази.
Бюджетоформуючим платником податку на прибуток є ТОВ «Екотехнік Ярмолинці». Це перша на теренах Хмельниччини сонячна електростанція, яка запрацювала у 2013 році потужністю 2 МВт.
Загалом, у 2018 – 2019 роках розпочато будівництво 8 сонячних електростанцій загальною потужністю 46,4 МВт з очікуваним виробництвом електроенергії 55,7 млн.кВт год. У 2019 році завершено будівництво СЕС в с. Михайлівка, завершується в смт Ярмолинці, с. Виноградівка, с.Солобківці та с.Сутківці. Завершення будівництва ще 3 сонячних електростанцій очікується у 2020 році.
Стабільно працюють підприємства агарного сектора економіки, яким належить визначальна роль у наповненні бюджету району. Про ефективність сільськогосподарського виробництва свідчить те, що більша частина капітальних вкладень в економіку району здійснюється саме сільськогосподарськими підприємствами.
Одним із пріоритетних завдань є залучення невикористовуваних виробничих площ до господарського обігу, що дає можливість створювати нові робочі місця, збільшувати надходження до бюджетів різних рівнів. У 2019 році розпочата реалізація проекту з реконструкції недіючого приміщення під цех з виробництва початкової сировини (напівфабрикату) для виготовлення килимового покриття ПП «Тюркмен» у смт Ярмолинці.
Вигідне транспортне сполучення району, його логістика сприяють пожвавленню діяльність суб’єктів господарювання із заготівлі, сушіння та транспортування зерна. Здійснено реконструкцію виробничих площ колишнього заводу «Кристал», комбікормового заводу, заготконтори ТОВ «ВВТ-Грейн» та ТОВ «Баришівська зернова компанія». У 2019 році ТОВ «Енселко Агро» проводить реконструкцію виробничої бази колишнього хлібоприймального підприємства.
Щорічно проводиться значний перерозподіл бюджетних коштів, отриманих від перевиконання районного та місцевих бюджетів у фінансування актуальних питань соціально - економічного розвитку територій.
«Базою для ефективного розвитку району у 2020 році й надалі буде системне наповнення бюджету, яке відбувається за умов конструктивної співпраці податкової служби, громади та бізнесу. Напрацьований досвід у даному напрямку дозволяє з оптимізмом здійснювати прогноз економічного поступу Ярмолинеччини за рахунок створення нових робочих місць, підвищення рівня добровільної сплати податків за рахунок зростання числа представників соціально відповідального бізнесу». – підсумувала розповідь начальник Ярмолинецької ДПІ Дунаєвецького управління ГУ ДПС у Хмельницькій області Світлана Павлюковська.