Заступник начальника Кам'янець-Подільської ДПІ - начальник відділу обліку платників, об'єктів оподаткування та ведення реєстрів Олександр Коваль провів робочу зустріч з головою Китайгородської ТГ Юрієм Безродним на якій обговорили ряд нагальних питань, які впливають на надходження місцевих податків і відповідно важливі як для громади, так і для податківців.
Серед ключових тем – сплата податку на землю та орендної плати, оподаткування нерухомого майна. Особливий наголос - на залученні до сплати податків всіх власників майна та землі.
Також учасники проаналізували фактори, що впливають на динаміку надходжень та обговорили ряд заходів для ефективнішої взаємодії з громадами з метою виявлення громадян, що здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації, забезпеченню офіційного оформлення найманих працівників, роботі з роботодавцями, які виплачують заробітну плату в розмірі, нижчому за мінімальний, або ж мають заборгованість із виплати заробітної плати.
Обговорили і питання погашення податкового боргу жителями громади, що дозволяє забезпечити стабільні надходження до місцевих бюджетів, правильності заповнення платіжних інструкцій платниками податків.
Окрему увагу приділено розвитку цифрових сервісів, які покликані зробити взаємодію з податковою максимально зручною через Електронний кабінет платника, чат-боти, платформи «Моя податкова». Йдеться не лише про технічну доступність, а й про проведення постійної інформаційно-роз’яснювальної роботи для платників, аби цифрові інструменти були зручними та зрозумілими для всіх.