Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Чемерівцях триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо порядку нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання 

опубліковано 22 вересня 2023 о 13:49

Начальник Чемеровецької державної податкової інспекції Валентина Гнатовська інформує платників, які відвідують інспекцію, про порядок нарахування мінімального податкового зобов’язання фізичним особам-громадянам.
Визначення мінімального податкового зобов’язання запроваджено Законом України від 30 листопада 2021 року №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». При цьому 2022 рік є першим роком, за який у 2023 році визначається мінімальне податкове зобов’язання для платників податків, зокрема, фізичних осіб, у яких у власності чи користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь. 

Валентина Гнатовська повідомляє про терміни сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, також зазначає, що землекористувачі мають право звернутися до органу податкової служби про проведення звірки щодо нарахування мінімального податкового зобов’язання з оригіналами підтверджуючих документів.

Крім того, Валентина Гнатовська наголошує про обов’язок погашення податкового боргу; про належне відображення даних по сплаті податків, заповнення «Призначення платежу» в умовах дії міжнародного стандарту ІSО 20022; про переваги використання сервісу «Електронний кабінет», про обов’язок використання легальної найманої праці, про терміни сплати бюджетних платежів, про можливість отримання податкової знижки, про порядок використання РРО/ПРРО, про новації Закону №3219-IX.

Звірити стан розрахунків з бюджетом, звірити реквізити рахунків, на які необхідно сплатити податкові зобов'язання та здійснити оплату, погасити податковий борг та ін. за допомогою сервісу Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua)».

З нагальними питаннями представники бізнесу та громадськості можуть звернутись до Головного управління ДПС у Хмельницькій області за допомогою електронної скриньки Комунікаційної податкової платформи за адресою km.ikc@tax.gov.ua.