Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Старокостянтинівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча» лінія

опубліковано 15 вересня 2023 о 13:28

На актуальні запитання громадян щодо дотримання податкового законодавства під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник Старокостянтинівської державної податкової інспекції Сергій Дем’янюк.  

В основному питання додзвонювачів стосувалися положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».  

Податківець звернув увагу на розміри штрафних санкцій за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання.

Були також питання щодо використання електронних сервісів ДПС України, порядку нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання, легалізації найманої праці та заробітної плати, можливості отримання податкової знижки, погашення податкового боргу та ін.

Найбільше питань було щодо реєстрації безкоштовного програмного реєстратора розрахункових операцій від ДПС України через «Електронний кабінет платника». Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або гаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/».
На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.