Начальник Летичівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Олена Савіцька провела робочі зустрічі з платниками податків, на яких було обговорено актуальні питання податкового законодавства, зокрема новації, передбачені Законом України від 30.06.2023 №3219-IX.
Під час спілкування начальник ДПІ звернула особливу увагу на основні положення Закону № 3219 щодо обов’язкової сплати єдиного податку, відновлення з 1 жовтня 2023 року застосування фінансових санкцій за порушення застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках, а також часткового скасування мораторію на певні види перевірок, які можуть здійснювати контролюючі органи.
В ході зустрічей також було обговорено питання нарахування мінімального податкового зобов’язання фізичним особам, запровадженого Законом України від 30 листопада 2021 року №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Посадовець наголосила, що 2022 рік є першим роком, за який у 2023 році визначається мінімальне податкове зобов’язання для платників податків, зокрема, фізичних осіб, у яких у власності чи користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь.
Крім того, обговорили питання легалізації заробітної плати, права громадян на податкову знижку та дотримання порядку заповнення платіжних документів на сплату податків.