Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Кам’янці-Подільському проведено роз’яснювальну роботу з бізнес-спільнотою краю

опубліковано 21 вересня 2022 о 11:35

Днями  фахівець Кам’янець-Подільської ДПІ Світлана Масловська провела зустріч з суб’єктами господарювання з питань змін у податковому законодавстві в умовах воєнного стану.

Посадовиця повідомила про основні вимоги законів України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового контролю та адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» та від  30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Світлана Масловська прокоментувала, що у межах податкової амністії декларанту необхідно подати до податкових органів одноразову добровільну декларацію виключно в електронному вигляді через Електронний кабінет платника податків. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. А також  сплатити до бюджету одноразовий збір у розмірі від 2,5 до 9 відсотків, що є значно нижчим, ніж розмір встановлених податків. Так, розмір податку на доходи фізичних осіб сьогодні становить 18 відсотків.

Проінформувала, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено порядок організації трудових відносин в умовах воєнного стану.

Окремо на зустрічі обговорювались питання щодо застосування РРО/ПРРО в умовах воєнного стану, права громадян на податкову знижку та правильного заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів.

Крім того,  в ході зустрічі Світлана Масловська розповіла про право громадян щодо їх можливості як споживачів не лише отримувати фіскальний чек, який є гарантією офіційної покупки, а й обирати будь-яку форму оплати при розрахунках за товари чи послуги. Тобто торгівці, мають забезпечити їм не тільки готівковий розрахунок, а й безготівковий - через платіжний термінал. Також на завершення додала, що у разі виявлення ними порушень податкового законодавства, таких як незастосування касових апаратів (РРО) чи ПРРО, невидачу чеків, відмову у розрахунку банківською карткою, торгівлю без ліцензій, порушення порядку реалізації підакцизної продукції, завищення цін на продовольчі товари, лікарські засоби,  неоформлення трудових відносин з найманими працівниками чи здійснення господарської діяльності без державної реєстрації можна повідомляти податкову за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

Також фахівець ДПІ повідомила присутніх про Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225,  зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2022 року за № 967/38303.  

Розповіла, що для  комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю податковою службою запроваджено Комунікаційну податкову платформу. Так, на базі ГУ ДПС створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою km.ikc@tax.gov.ua.