Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#На_часі: у Нетішинській ДПІ відбулася зустріч з громадськістю щодо одноразового декларування активів

опубліковано 12 жовтня 2021 о 16:45

На нещодавній зустрічі з громадськістю, яка відбулась в рамках заходів з популяризації податкової амністії, начальник Нетішинської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Наталя Волк проінформувала  присутніх про те, що з 1 вересня 2021 року розпочалось одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів, розміщених на території України або  за її  межами, які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства або  міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Посадовиця розповіла які об’єкти можуть бути задекларовані та за якими ставками вони оподатковуються. Наталя Волк наголосила на тому, що  одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбувається шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація, а подати таку декларацію необхідно до 1 вересня 2022 року.

Також наголошено, що сплатити одноразовий збір необхідно протягом 30 календарних днів після подання декларації. При цьому, законом надано можливість розбити сплату суми одноразового збору на три роки, при цьому розрахунок збору відбуватиметься за вищими ставками.

«Якщо громадянину необхідно буде внести уточнення до поданої декларації, він може це зробити шляхом подання уточнюючої декларації. Також посадовиця повідомила, що впродовж 60 календарних днів від дня подання декларації податкова служба буде здійснювати камеральну перевірку такої декларації на предмет встановлення арифметичних чи логічних помилок. У разі виявлення порушень – буде направлено відповідне повідомлення декларанту», - зауважила керівник податкової інспекції.

На завершення зустрічі Наталя Волк наголосила, що процедура одноразового декларування – абсолютно добровільна. Крім цього декларанту не потрібно підтверджувати джерела своїх доходів. Якщо громадянин сплатить усі нараховані збори по майну, яке задекларує, - держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.