Цього разу чергова зустріч провідних фахівців управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Хмельницькій області відбулася з платниками податків оптово-роздрібного ринку ТСЦ «Дубово». Мета таких заходу – підвищення податкової грамотності серед суб’єктів господарювання, а отже забезпечення стабільних надходжень до бюджету.
Зокрема, начальник відділу управління оподаткування фізичних осіб Сергій Ворник нагадав підприємцям про їх обов’язок фіскалізувати готівкові розрахунки з покупцями, виняток становить лише 1 група спрощенців. Окрім касових апаратів, наголосив податківець, торгівці також повинні забезпечити покупцям можливість розрахунку через пос-термінали. Адже з 1 січня цього року наявність терміналів в торгових закладах населених пунктів з чисельністю 5 тисяч осіб є обов’язковою, тож нехтування нормами закону передбачає чималі штрафні санкції.
Принагідно посадовець інформував відвідувачів про особливості систем оподаткування (кількість найманих осіб, розмір річного доходу та ін.), а також ознайомив з механізмом переходу на іншу групу платників єдиного податку чи на іншу систему оподаткування.
Відзначив, що надзвичайно актуальним і важливим на сьогодні залишається питання легалізації виплати заробітної плати, цивілізованого оформлення трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником. Відзначив, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Як наслідок, ухилення від сплати податків і військового збору, які сьогодні вкрай необхідні для нашої країни.
Крім того, платникам роз’яснено порядок повернення платежів з бюджету; отримання Витягу щодо стану розрахунків платників з бюджетами та сплати єдиного внеску; заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів; механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку.
Окрім того, податківці нагадали платникам, що завершується термін сплати майнових податків та МПЗ, тож у випадку незгоди з даними ППР, варто поспішити з проведенням звірки з податковою. Для цього необхідно пред’явити відповідні документи, зокрема таких, що підтверджують право власності або ж відчуження. У випадку усунення розбіжностей, податковий інспектор сформує нове ППР. До речі, зробити звірку можна й через Електронний кабінет платника податків, додавши до заяви скан-копії документів, що значно зекономить час платника податків.