Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Комунікація: професійно та цікаво податківець розповіла студентам про майнові податки

опубліковано 05 червня 2023 о 08:50

Відбулася пізнавальна зустріч студентів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту з начальником відділу адміністрування податку на майно та місцевих зборів з фізичних осіб, розгляду звернень платників податків Головного управління ДПС у Хмельницькій області Тетяною Пятковською.  

Фахівець податкової служби розповіла про важливість сплати майнових податків для забезпечення фінансової стабільності громад, про взаємодію податкових органів з територіальними громадами щодо проведення інвентаризації об’єктів оподаткування, обміну інформацією щодо суб’єктів сплати майнових податків та проведення звірки з контролюючим органом.

Студенти в деталях в доступній формі дізналися про особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

Також йшлося про порядок нарахування та сплати вперше в 2023 році мінімального податкового зобов’язання за земельні частки (паї); про можливе надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків та зборів.

Тетяна Пятковська висловила прохання до присутніх в разі зміни податкової адреси вчасно подавати інформацію за формою 5-ДР, що в подальшому полегшить роботу працівників податкової служби та допоможе уникнути невірних нарахувань, які потребуватимуть проведення звірки.

Спікер надала вичерпні кваліфіковані відповіді на запитання студентів; студенти висловили свої пропозиції щодо можливих змін до податкового законодавства; учасники зібрання жваво дискутували щодо доцільності окремих положень. 

У підсумку учасники зустрічі дійшли висновку, що по-справжньому міцною і могутньою наша держава стане лише тоді, коли кожен громадянин буде свідомо, вчасно і в повному обсязі сплачувати податки.