Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

#Декларування_2021: відбулась «гаряча лінія» в Деражнянській державній податковій інспекції

опубліковано 28 квітня 2021 о 16:31

У Деражнянській  ДПІ  Головного управління ДПС у Хмельницькій  області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян 2021»

На запитання платників відповідав начальник Деражнянської ДПІ Олександр Ломай.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які були обговорені під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Як отримати консультацію з питань декларування доходів громадян

Такі послуги громадяни можуть отримати  безпосередньо у нас в Центрі обслуговування платників  за адресою м. Деражня вул.Грушевського 6, звернувшись особисто, письмово, за телефоном .

Який граничний  термін подання декларації для громадян?

До 30.04.2021 включно – громадянам, які зобов’язані подати податкову декларацію;

До 31.12.2021 включно – громадянам, які мають право на податкову знижку.

Якщо платник податку вирішив надіслати декларацію поштою, здійснити таке відправлення потрібно не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Якщо подавати декларацію в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Де можна отримати реквізити для сплати податкових зобов’язань?

Інформація про реквізити рахунків розміщена на офіційному сайті «Територіальні органи  ДПС  Хмельницької області» в рубриці «Бюджетні рахунки» (https//km.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki) а також безпосередньо у нас в Центрах обслуговування платників, за адресою м. Деражня вул.Грушевського 6.

Яка відповідальність громадянина за неподання декларації?

Відповідно до ст. 1641 КпАП неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 — 136 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 — 136 грн.).

Як оподатковуються податком на доходи фізичних осіб іноземні доходи?

До переліку випадків, коли подається декларація, належить і отримання іноземного доходу (п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України). Що мається на увазі: наприклад, будучи резидентом України, у минулому році ви певний час працювали за кордоном і отримали дохід від іноземного роботодавця. Чи сплачується податок в український бюджет? Так, ви маєте звітувати до податкової: тобто, подати декларацію та сплатити 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФД) та 1,5 військового збору. Сама сума доходу, отриманого з іноземних джерел, перераховується  у гривні за валютним курсом Національного банку, який діє на момент отримання такого доходу.

Але є і гарні новини. Відповідно до норм міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, ви можете зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Суму такого зменшення за зазначеними підставами ви визначаєте у річній податковій декларації. Що це означає: якщо між країною, де ви працювали, та Україною є договір про уникнення подвійного оподаткування, то у такому випадку ви сплатите меншу суму ПДФО в Україні. Підкреслю, двічі з однієї суми податок сплачувати не потрібно.

Наразі чинні більше ніж 70 двосторонніх міжурядових угод (конвенцій) про уникнення подвійного оподаткування. Йдеться, насамперед, про Польщу, Словаччину, Іспанію, Португалію, Чехію, Латвію, Литву, Естонію, Болгарію.

Щоб ваші сплачені за кордоном податки зарахувалися, достатньо отримати довідку про суму сплаченого податку від уповноваженого справляти податок державного органу країни, де ви отримували такий дохід, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначу, що довідка підлягає легалізації у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Якщо так трапилось і ви не можете надати підтверджуючі документ про суми отриманого доходу з закордонних джерел та суми сплаченого податку за межами України, то до своєї податкової потрібно подати заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня поточного року. Заяву треба подати до 1 травня 2021 року.