Днями начальник Полонської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Юрій Корнелюк провів зустріч з представниками бізгесу з питань сплати податків в умовах воєнного стану.
Під час зустрічі обговорили питання щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також про порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців.
Податківець звернув увагу на особливості реєстрації програмного РРО. Детально розповів платникам про режим попереднього програмування товарів, зокрема які товари реалізуються через реєстратори розрахункових операцій із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД.
Юрій Корнелюк наголосив, що у період воєнного стану податкові органи проводитимуть фактичні перевірки щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки). Під час проведення такої перевірки податківці мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.
Посадовець звернув увагу, що одним із важливих напрямків роботи органів податкової служби є детінізація доходів населення, підвищення рівня заробітної плати та в результаті цього збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску. Так, як через тіньовий ринок зайнятості бюджети недоотримують надходження, а громадяни позбуваються соціального захисту.
«Легалізація заробітної плати та трудових відносин – це з одного боку – збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів та цільових фондів; з другого – соціальні гарантії для найманих працівників (право на відпустку, на оплату лікарняних, на охорону праці, соціальне страхування, у майбутньому – на пенсію). Тому працівники мають знати свої права і реалізовувати їх», - зауважив очільник ДПІ.
Розповів про хід декларування доходів громадян за 2021 рік, поінформував про використання суб’єктами господарювання (фізособами-підприємцями) електронних сервісів ДПС та нагадав підприємцям про основні аспекти податкової амністії.
Під час діалогу також обговорили основні зміни у податковому законодавстві, зокрема Закон України №2142-IX, Закон №1914-IX, Закон №1946-IX, Закон №2260 тощо. Проаналізовано проблемні питання, які виникають під час робочого процесу та шляхи їх вирішення.