У рамках співпраці з бізнес спільнотою краю начальником відділу з надання адміністративних та інших послуг Кам’янець–Подільської ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Олександром Ковалем проведена чергова робоча зустріч.
Олександр Коваль поінформував платників про ряд нововведень, спрямованих на підтримку підприємництва під час війни: про послаблення вимог щодо ведення бізнесу, новації Закону України від 12.05.2022 № 2260, запровадження мораторію на податкові перевірки, можливості релокації з територій, де ведуться активні бойові дії, та інші поліпшення, які дозволять бізнесу продовжувати функціонувати й наближати нашу перемогу.
Також звернув увагу, що у період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року фізичним особам пропонується легалізувати свої доходи та майно, набуті до 1 січня 2021 року, за які з будь-яких причин податки не були сплачені або сплачені не в повному обсязі, шляхом подання одноразової добровільної декларації та сплати спеціального збору. Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Також звернув увагу на необхідності проведення розрахункових операцій через зареєстровані належним чином касові апарати, забезпечення проведення розрахунків зі споживачами через термінали та дотримання норм законодавства про працю.
В ході зустрічі було надано роз’яснення щодо декларування доходів громадян за минулий рік, порядок та термін надання податкових декларацій.
Крім того обговорили основні зміни у податковому законодавстві, зокрема щодо Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 №2120-ІХ, Закону № 2142-IX, Закону № 1914-IX, №1946-ІХ, тощо. Йшлося щодо можливості переходу на сплату єдиного податку за ставкою 2 вiдсотки доходу пiсля 01 квітня 2022 року.
Основними питаннями, які обговорювалися в ході зустрічі, були питання дотримання податкової дисципліни суб’єктами господарювання та перспективи виконання дохідної частини бюджету. Зокрема, обговорили питання сплати громадянами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю, залучення до оподаткування фізичних осіб, які обробляють землю одноосібно, шляхом подання декларацій, нарахування та сплати податків.
На завершення зустрічі Олександр Коваль підкреслив, що співпраця органів ДПС та бізнес спільноти краю сприяє вирішенню проблемних питань та забезпеченню надходжень до місцевих бюджетів.