Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду підтверджено правомірність рішення податкової служби Хмельниччини про застосування фінансових санкцій на загальну суму понад 30 мільйонів гривень за наслідками документальної перевірки стосовно регіональної будівельної компанії, яка застосовувала схему мінімізації сплати податків на спорудженні багатоквартирних будинків.
Суть справи полягає у тому, що під час проведення перевірки суб’єктом господарювання, який входить до групи ризикових платників, не було надано первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, на підставі яких складалась податкова і фінансова звітність. У такий спосіб посадові особи підприємства намагались приховати реальний стан справ щодо формування показників декларацій з податку на прибуток та ПДВ.
Також платником для перевірки не надано документального підтвердження того, що придбані ним товари, роботи та послуги на загальну суму майже 100 мільйонів гривень, при придбанні яких був сформований податковий кредит, використані у власній господарській діяльності.
У ході розгляду справи платник надав висновок судово-економічної експертизи та частину первинних документів. Відтак, суд прийшов до висновку, що матеріали експертизи не можуть підміняти собою первинні бухгалтерські документи, а надана позивачем первинна документація не підтверджує використання товарів, робіт, послуг у веденні бізнесу.
Тож врешті-решт будівельному підприємству доведеться відшкодувати до бюджету раніше не сплачені податки на суму 32 мільйони гривень.