За участі начальника Старосинявської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Галини Гук та платників податків відбулися робочі зустрічі щодо одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб.
Зокрема йшлося про те, що з 1 вересня 2021 року громадяни України матимуть право задекларувати активи, з яких не були сплачені податки, та таким чином легалізувати їх. Ця можливість надана нормами закону про проведення одноразового добровільного декларування.
Так, декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Це – фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, та фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків. Декларація подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, безпосередньо платниками в електронній формі засобами Електронного кабінету.
Також, у рамках інформаційно – роз’яснювальної кампанії з популяризації добровільного дотримання вимог податкового законодавства, законодавства щодо адміністрування єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, працівники ДПІ та фахівці відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків постійно проводять робочі зустрічі за участі представників та посадових осіб суб’єктів господарювання.
«Платники мають бути обізнаними з правом на участь в одноразовому добровільному декларування активів. Тим паче, це досить демократична процедура, яка у підсумку передбачає легалізацію майбутньої діяльності декларанта та позитивну податкову історію», - наголосила керівник ДПІ.
Крім того, посадовець звернула увагу присутніх на актуальність сервісу «Електронний кабінет» для суб’єктів господарювання і громадян та нагадала, що з 1 січня 2021 року функціонує єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску, який платники податків за бажанням може використовувати для сплати грошових зобов’язань. А також зупинилась на питаннях легалізації заробітної плати, порядку офіційного оформлення найманих працівників, сплаті майнових податків, податкового боргу, застосування РРО/ПРРО тощо.