Протягом 2020 року до місцевих бюджетів Хмельницької області від платників податків надійшло 784 мільйони гривень плати за землю. Індикативне завдання з надходження цього майнового податку виконано на 113,5 відсотка, тобто у грошовому виразі бюджети громад додатково отримали 95 мільйонів гривень.
При цьому 634 мільйони гривень земельного податку сплатили юридичні особи, решта – 145 мільйонів гривень плати за землю надійшло від фізичних осіб.
Слід зауважити, що плата за землю – це бюджетоформуючий платіж територій Хмельниччини, тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи податківці ставлять на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, не пройшов повз оподаткування.
Динаміка сплати податків, що зараховуються до місцевих бюджетів, значною мірою залежить від активної позиції керівників громад, які повинні наполягати на тому, щоб всі суб’єкти господарювання та громадяни виконувати свої податкові зобов’язання. Легальна підприємницька діяльність, впорядкування земельних відносин з усіма землекористувачами та власниками земельних угідь і пильний контроль за податковою дисципліною тих, хто використовує землю задля комерційного зиску, – передумови бюджетного успіху громад, - зазначають фахівці Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Водночас податкова служба краю ретельно відпрацьовує інформацію органів місцевої влади щодо потенційних порушень у користуванні землею та вживає адекватних заходів задля забезпечення надходжень, які у кінцевому підсумку працюють на громаду та дають позитивні результати.