У Ярмолинцях відбулось спільне засідання тимчасової комісії з питань ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.
Учасники робочої зустрічі детально проаналізували хід виконання рішень протоколу попереднього засідання тимчасової комісії та районної робочої групи, визначили пріоритетні напрямки роботи на майбутнє.
Також на засіданні розглянуто питання, які стосуються ліквідації підприємством - банкрутом ЗАТ по агропромисловому будівництву «Ярмолинецький Агробуд» заборгованості з виплати заробітної плати та інших боргових зобов’язань. Зазначалось, що заборгованість із заробітної плати в цілому по району на сьогодні не змінилась і складає 598 тисяч гривень (борг одного підприємства-банкрута ЗАТ по агропромисловому будівництву «Ярмолинецький Агробуд»). Згідно з ухвалою господарського суду Хмельницької області від 18 лютого 2020 року строк ліквідаційної процедури підприємства-банкрута ЗАТ по агропромисловому будівництву «Ярмолинецький Агробуд» продовжено до 7 серпня 2020 року.
Також накреслено спільні заходи з посилення взаємодії інспекторів управління Держпраці, спеціалістів управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, Державної податкової інспекції та служби зайнятості щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами. Примітно, що у ході розгляду даного питання досягнуто домовленості про посилення інформаційно-роз’яснювальну роботу шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності.
У ході засідання також детально проаналізований рівень заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях, а також результати моніторингу фонду оплати праці та чисельності працюючих у суб’єктів господарювання, які з різних причин виплачують працівникам заробітну плату в розмірі, нижчому від мінімального, визначеного законодавством.
«Лише спільними зусиллями можна ефективно впливати на процес ліквідації боргових зобов’язань та легалізації зайнятості і заробітної плати, а також підвищення рівня оплати праці на території району. Дуже важливо, що поряд із контрольними заходами накреслено план дій з проведення комунікаційної та інформаційно-роз‘яснювальної роботи. Оскільки метод переконання працювати офіційно і прозоро найкращим чином впливає і на роботодавців, і на найманих працівників», - розповіла після засідання керівник Ярмолинецької податкової інспекції Дунаєвецького управління ГУ ДПС у Хмельницькій області Світлана Павлюковська.