Головним питанням порядку денного Кам‘янець-Подільської районної державної адміністрації стало питання виконання зведеного бюджету району за 2019 рік.
На засіданні було зазначено, що за 2019 рік до зведеного бюджету району по загальному та спеціальному фондах з урахуванням офіційних трансфертів надійшло понад 373 мільйони гривень, виконання забезпечено на 94,1 відсотка. Доходи загального фонду з урахуванням офіційних трансфертів виконані на 93,8 відсотка, загалом надійшло 364 мільйони гривень. Доходи спеціального фонду з урахуванням офіційних трансфертів виконані на 110,2 відсотка. Примітно, що до загального фонду зведеного бюджету району надійшло власних доходів в загальній сумі 65 мільйонів гривень. Виконання забезпечено на 109 відсотків.
Що стосується видатків, то, за словами доповідача, видатки загального фонду зведеного бюджету, не враховуючи кредитування, за 2019 рік виконані в сумі 352 мільйони гривень, або 90,3 відсотка до призначених. У загальній структурі видатків бюджету району видатки на оплату праці та нарахування за 2019 рік склали 141 мільйон гривень. За вказаний період забезпечено повну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ у встановлені терміни.
На колегії РДА начальник Кам’янець-Подільського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області Ігор Бєлко доповів про забезпечення виконання бюджетних призначень Кам’янець-Подільського району та об’єднаних територіальних громад у 2019 році, стану справ із погашенням податкового боргу платниками податків району.
Керівник територіального управління ДПС вніс пропозиції покращити взаємодію з органами місцевого самоврядування щодо проведення моніторингу самовільного обробітку земель та вживати заходи щодо їх оподаткування. Також необхідно активізувати спільні дії щодо роботи з керівниками підприємств, фізичними особами-підприємцями, які мінімізують заробітну плату, мають податковий борг до бюджетів всіх рівнів, пожвавити роботу створених при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації та об’єднаних територіальних громад комісій з питань легалізації найманої праці та детінізації заробітної плати.
«Сьогодні співпраця податкової служби з органами місцевого самоврядування виходить на перший план, оскільки громади отримують левову частку податкових надходжень і мають бути зацікавлені у прозорій і системній сплаті податків. Показово, що наші пропозиції по детінізаціїї економіки та декларуванню зарплати стали основою плану подальшого економічного розвитку району. Сподіваюсь, спільно ми досягнемо намічених рубежів, тим паче, маємо у цьому плані підтримку легального бізнесу, який працює прозоро і прагне мати здорову конкуренцію, без корупції та тіньових перешкод», - зазначив Ігор Бєлко.