На базі одного з передових добувних підприємств краю, бюджетоформуючого підприємства Кам‘янець-Подільського акціонерного товариства «Гіпсовик» відбулося розширене засідання двох найпотужніших об’єднань області – правління Союзу промисловців і підприємців та Об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області.
У представницькій зустрічі взяли участь т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, депутати обласної ради, керівники промислових підприємств та контролюючих органів та громадських організацій краю. Традиційно до актуального діалогу долучилися представники Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Перед пленарною частиною розширеного засідання його учасники ознайомилися з виробництвом та продукцією АТ «Гіпсовик», яке створене у 1927 році. Сьогодні на його потужностях працює понад 300 осіб, що стосується сплати податків, то підприємством з початку року спрямовано до бюджетів усіх рівнів майже 4 мільйони гривень. Головне ж, як підкреслив у ході екскурсії виробничими майданчиками голова правління цього акціонерного товариства Володимир Постовий, головне - бачити перспективу економічного і соціального розвитку, за якою відкриваються можливості для створення нових робочих місць, росту зарплати і сплати податків.
Тож цілком логічно, що опісля голова Союзу промисловців і підприємців та об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець звернув увагу присутніх на необхідності створення умов для підвищення конкурентноспроможності вітчизняних промислових підприємств та проблем неконтрольованої трудової міграції та «голоду» кваліфікованих робітничих кадрів.
Володимир Кальніченко відмітив, що дана тематика є дуже актуальною на сьогоднішній день, оскільки світовий досвід показує, що підвищення конкурентноздатності промислових підприємств здійснює безпосередній вплив на подальший розвиток економіки країни.
Проте, додав посадовець, на даний час цей процес гальмується низкою проблем, таких як: постійний ріст цін на енергоносії та комплектуючі матеріали; значне фізичне зношення і моральне старіння основних засобів; недостатність оборотних коштів на технічне переоснащення та модернізацію виробництва; високі кредитні ставки, що роблять кредитні кошти недосяжними для вітчизняних підприємств; недостатня кількість кваліфікованих робітничих кадрів, що спричинено виїздом робітників за кордон та зниженням ролі й престижу робітничих професій серед молоді; недосконалість законодавства у сфері надрокористування з питання отримання спецдозволів тощо. Відтак, все це опосередковано призводить до перенасичення внутрішнього ринку менш якісною, проте дешевшою продукцією з-за кордону.
Важливо, щоб область не була залежною від різних форс-мажорних обставин та могла більш гнучко реагувати на коливання економіки, пріоритетним повинен стати розвиток харчової промисловості, машинобудування, металургійного виробництва, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції тощо.
«Ми пишаємося підприємствами-найбільшими експортерами в області: ПАТ «Укрелектроапарат», ТОВ «Преттль-Кабель Україна», ТОВ «СіріусЕкстружен», ТОВ «Славутський комбінат «Будфарфор», ДП «Новатор», підприємства групи ТОВ «Красилівмаш», ТОВ «Модуль-Україна», ТОВ «ЮВЕНТА», ТОВ «МАНН+ХУММЕЛЬ ФТ УКРАЇНА» та іншими. Всі вони демонструють на закордонних ринках здатність наших вітчизняних підприємств виробляти конкурентоспроможну продукцію, характеристики якої не лише не поступаються, а й в деяких випадках навіть перевершують закордонні аналоги», – зазначив Володимир Кальніченко.
Грунтовне бачення щодо проблем регіонального економічного розвитку як фундаменту розвитку держави та основи наповнення бюджету висловив голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний. Він, зокрема, окреслив коло важливих питань, які стосуються інвестиційного потенціалу, легалізації праці, створення сучасних технологічних підприємств з глибокою переробкою і високим рівнем заробітної плати.
Власне, озвучені пропозиції керівників підприємств також стосувалися подолання нагальних проблем промислового сектору області, розробки Стратегії розвитку промисловості та легалізації праці, залучення до цього процесу народних депутатів від Хмельниччини.
Важливими аспектами актуальної розмови стали також питання роз‘яснювальної та просвітницької роботи, починаючи від залучення до цього можливостей обласної газети «Подільські вісті», і закінчуючи проектом «Держава у смартфоні».