За підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбувся практичний семінар для інспекторів праці органів місцевого самоврядування щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. У розмові взяли участь представники Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду України та Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.
Інспекторам праці були роз’ясненні їхні повноваження відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №823 від 21 серпня 2019 року. Відповідно до нього інспекторам праці ОМС делеговано повноваження у здійсненні контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.
Особливу увагу звернули на застосування заходів до притягнення об’єкта відвідування до відповідальності за допущенні порушення законодавства про працю.
Також у ході семінару-практикуму заслухано інформацію щодо ролі Асоціації міст України, її ролі у створені підрозділів по контролю за додержанням законодавства про працю на місцях в період децентралізації. Обговорили результати роботи щодо легалізації трудових відносин та механізму взаємодії між Державною податковою службою, Пенсійним фондом з інспекторами праці Управління Держпраці, органів місцевого самоврядування.
Важливо, що за інформацією ДПС проводяться інспекційні відвідування, а саме – невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності; факти порушення законодавства про працю, виявлені в ході здійснення повноважень; факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання.
Учасникам форуму надано відповіді на усі поставленні запитання відносно практичних аспектів здійснення заходів щодо легалізації трудових відносин та заробітної плати та співпраці і взаємодії з податковою службою, Пенсійним фондом та Управлінням Держпраці.
«Такий діалог потрібний для того, щоб усі зацікавлені сторони краще співпрацювали. Тим паче, коли до цього процесу залучені територіальні громади, керівники яких у першу чергу мають бути зацікавлені у відбілюванні ринку праці. Адже активізація та посилення роботи щодо виявлення тіньової зайнятості та незадекларованої праці напряму позначається на збільшенні надходжень до місцевих бюджетів», - резюмувала керівник управління податків та зборів з фізичних осіб ГУ ДПС в області Оксана Дмитрієва.