Власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, протягом восьми місяців 2019 року сплатили до місцевих бюджетів області 73,8 мільйона гривень податку на нерухомість.
Таким чином скарбниці громад отримали на 15,4 мільйонів гривень більше, ніж у цей же період минулого року. Темп росту складає 125,6 відсотків. Індикативний показник наразі виконується на 111,8 відсотків, додатково надійшло понад 7,8 мільйонів гривень.
При цьому левову частку – понад 44 мільйона гривень – сплатили платники податку – юридичні особи, решту перерахували до бюджетів громад фізособи. Водночас податкові відрахування громадян порівняно з минулими періодами зростають швидше, ніж у юридичних осіб.
Податківці нагадують, що відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи – власники житлової та нежитлової нерухомості.
Базою оподаткування податком на нерухоме майно є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток. База оподаткування зменшується: для квартир, незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів, для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку або їх часток) – на 180 кв. метрів. Тобто власники нерухомості мають раз на рік сплатити лише за ті квадратні метри, які перевищують вказану кількість.
Ставки податку встановлюються місцевими радами, однак вони не можуть перевищувати 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на початок звітного року. Звертаємо увагу, що для мешканців міста Хмельницького ставка податку на нерухомість у 2019 році залишилася незмінною: для об’єктів житлової нерухомості – 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на початок звітного року, для об’єктів нежитлової нерухомості – відповідно 0,25 відсотка в центральній частині міста та 0,125 відсотка в інших частинах міста.