Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Хмельниччині приватна особа «зекономила» на податках понад 2 мільйони гривень: суд підтвердив обґрунтованість дій податкової служби

опубліковано 06 листопада 2020 о 11:52

Рішенням Вінницького апеляційного суду підтверджено правомірність винесених Головним управління ДПС у Хмельницькій області повідомлень – рішень за результатами документальної перевірки щодо приватної особи, яка не сплатила до бюджету понад 2 мільйони гривень.

Зазначена особа не будучи суб’єктом господарювання, здійснювала реалізацію товарів через мережу Internet із залученням ТОВ «Нова пошта». При цьому за такого роду комерцію підприємливий громадянин отримував доходи у вигляді грошових переказів на карткові рахунки, відкриті у комерційному банку, не відраховуючи жодної копійки податків.

Тому податкова перевірка стосувалася питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи, правильності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За її результатами було донараховано понад 2 мільйони гривень, зокрема, податку на доходи фізичних осіб 964 тисячі гривень, військового збору – понад 80 тисяч гривень, єдиного соціального внеску – 292 тисячі гривень, ПДВ на суму 788 тисяч гривень та 680 гривень фінансових санкцій за неподання звітності.

На сьогодні податкові повідомлення – рішення прийняті за результатами перевірки набрали законної сили. Податковою службою вживаються заходи по стягненню заборгованості до бюджету.

Як зазначають податківці, даний факт засвідчує, що податки мають сплачувати усі громадяни чесно, прозоро і в повному обсязі. Якщо ж певна категорія осіб ухиляється від виконання цього конституційного обов‘язку, це тягне за собою відповідальність, визначену чинним законодавством, а також необхідність сплати не лише суми податкових зобов‘язань, але й відповідних штрафів та пені до бюджету.