Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Підсумки кампанії «Декларування 2020»: плюс 33 мільйони гривень до бюджету

опубліковано 08 липня 2020 о 11:21

За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Хмельницькій області за попередніми результатами кампанії декларування доходів та майнового стану, яка цього року закінчилася 30 червня, майже 8 тисяч жителів краю прозвітували про отримані статки у 2019 році. Загальна сума доходів склала 827 мільйонів гривень, що більше на 50 мільйонів гривень у порівнянні з попереднім періодом.

За поданими деклараціями визначено податкові зобов’язання до сплати в бюджет у розмірі понад 33 мільйони гривень, що на 9 мільйонів гривень перевищує результат минулої деклараційної кампанії. Із зазначеної суми 28,5 мільйона гривень –це податку на доходи фізичних осіб та майже 5 мільйонів гривень – військовий збір.

Примітно, що доходи у понад 1 мільйон гривень задекларували 43 жителі області, загальна сума отриманих ними статків склала майже 171 мільйон гривень. Для порівняння варто зазначити, що торік за підсумками деклараційної кампанії було зафіксовано 28 мільйонерів зі статками 136 мільйонів гривень.

Головними джерелами отриманих доходів стала спадщина та дарування майна, здача в оренду нерухомості та інвестиційний прибуток. Також понад 2 тисячі подолян подали декларації з метою реалізації права на податкову знижку, яка у сукупності становить 6 мільйонів гривень. Податківці зазначають, що операцію з поверненням коштів, як компенсацію витрати, які підлягають відшкодуванню, можна зробити до кінця поточного року. Повернення частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб у разі використання права на податкову знижку здійснюється протягом 60 календарних днів після подання декларації громадянином.

За висновком провідних фахівців ДПС, найбільш зручним та оперативним способом проведення кампанії декларування став електронний формат подачі декларації. Саме завдяки перевагам Електронного кабінету громадяни та представники бізнесу успішно у форматі онлайн взаємодіяли з податковою службою, що вкрай важливо в умовах карантину Також декларантам для підвищення рівня власної обізнаності стали к нагоді відеоуроки на ютуб-каналі ДПС за посиланням: https://youtu.be/_SKY0auOjSk