Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

До місцевих бюджетів Хмельниччини надійшло понад 100 мільйонів гривень від роздрібного продажу алкоголю і тютюну

опубліковано 21 листопада 2019 о 11:18

Протягом десяти місяців 2019 року завдяки відповідальним представникам бізнесу та громадянам, котрі купують легальну підакцизну продукцію, до місцевих бюджетів Хмельницької області сплачено 110 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібної реалізації. Таким чином індикатив виконано на 107 відсотків, додатково громади отримали понад 7 мільйонів гривен, при темпах росту у 102 відсотки.
Найбільшу суму роздрібного акцизу до місцевих бюджетів залучено в місті Хмельницькому - 64 мільйони гривень. Понад 14 мільйонів гривень сплачено до бюджету міста Кам‘янця-Подільського, Славута і Славутський район отримали понад 8 мільйонів гривень , Шепетівка та район - 6,5 мільйона гривень.
«Для того, щоб місцеві бюджети мали стабільні надходження акцизного податку надзвичайно важливо, щоб уся підакцизна продукція реалізовувалася з дотриманням норм чинного законодавства. У першу чергу – це ліцензований продаж алкоголю і тютюну. Водночас варто застерегти подолян громадян від придбання і споживання алкогольних напоїв в сумнівних місцях без марок акцизного податку встановленого зразка. Тіньова реалізація товарів підакцизної групи не лише приносить збитки для бюджету громади, але й несе пряму загрозу для життя і здоров‘я споживачів, оскільки, як правило, це небезпечний фальсифікат», - розповів начальник управління по контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Хмельницькій області Віктор Кухар.
На думку посадовця ДПС, кожен відповідальний споживач повинен вимагати у продавця фіскальний чек, у якому повинна бути зазначена сума акцизного податку, яка згодом зарахується до бюджету громади. Не буде зайвим перевірити наявність ліцензії в місці реалізації підакцизної продукції та марку акцизного податку на кожній одиниці товару.