У Нетішинському секторі обслуговування платників Шепетівської ДПІ фахівці провели засідання «круглого столу» щодо новацій податкового законодавства.
Пріоритетними темами зустрічі стали трансформація податкової моделі та впровадження ефективніших механізмів адміністрування податків, запровадження пілотного проєкту з організації роботи системи управління податковими ризиками в ДПС.
Фахівці повідомили, що проводиться кампанія з декларування доходів громадян, отриманих у 2025 році. Обов'язок подати податкову декларацію про майновий стан і доходи поширюється на осіб , які отримували прибутки, з яких не було утримано податок податковими агентами. Це також стосується самозайнятих осіб (незалежна професійна діяльність) та тих, хто отримував доходи з-за кордону.
Звернули увагу на основні поняття та завдання безбар’єрності – один із напрямів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Крім того, обговорили актуальні питання щодо визначення мінімального податкового зобов'язання (МПЗ). Нагадали, що платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
Було підкреслено важливість належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Учасникам пояснили, що офіційне працевлаштування не лише гарантує соціальний захист працівників (право на відпустку, лікарняні, страховий стаж), а й убезпечує, роботодавців від суттєвих фінансових санкцій за недотримання вимог трудового законодавства. Також наголошено, що відповідальний бізнес сьогодні грунтується на прозорості та дотриманні правових норм.
Звернули увагу присутніх на перевагах листування з податковою через Електронний кабінет, як отримати довідку про відсутність заборгованості, про порядок дій мобілізованих фізичних осіб - підприємців щодо сплати податків та інше.