Начальник Нетішинської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Наталія Волк провела зустріч з відвідувачами Центру обслуговування платників, де обговорювала сплату майнових податків та використання електронних сервісів ДПС.
Наталія Волк почала з інформації про те, що громадяни можуть отримати податкові повідомлення не лише у паперовому вигляді, але й через електронний кабінет платника або мобільний додаток «Моя податкова». Крім того, платники можуть подати податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки, перевірити наявність або відсутність податкового боргу, отримати інформацію про виплачені доходи та повідомити органи ДПС про зміну даних за формою 5ДР.
Посадовець наголосила, що податкова служба нараховує фізичним особам податок на нерухомість, плату за землю та мінімальне податкове зобов’язання і до 1 липня надсилає їм податкові повідомлення-рішення. Сплатити нараховані суми потрібно протягом 60 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.
З 1 травня в Електронному кабінеті платники можуть отримати Витяг щодо розрахунків, починаючи з 2013 року, за кожен рік окремо та в розрізі податків, зборів та платежів, а також єдиного соціального внеску. Раніше отримати такий документ можна було тільки за звітні періоди поточного року.
Окрім цього, Наталія Волк наголосила на важливості дотримання платіжних інструкцій під час сплати податків. Вона рекомендувала уважно заповнювати платіжні документи та використовувати актуальні реквізити, які можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС або в електронному кабінеті платника, щоб уникнути помилок при сплаті податків, зборів та інших обов'язкових платежів.
Додатково, у Центрі обслуговування платників можна отримати консультації щодо реєстрації платників податків, зокрема як фізичних осіб-підприємців, так і юридичних осіб. Відвідувачі можуть дізнатися інформацію про актуальні податкові зміни та нововведення, а також отримати допомогу в заповненні та подачі податкової звітності.
Крім того присутнім доведено інформацію про удосконалення процесів ведення обліку платежів та створення/удосконалення відповідних сервісів; новації у законодавстві, пов’язані зі сплатою/поверненням платежів, та їх практичне застосування; відкриття Казначейством бюджетних рахунків відповідно до змін у класифікації доходів бюджету та реквізити таких рахунків; порядок повернення платежів з бюджету; отримання Витягу щодо стану розрахунків платників з бюджетами та сплати єдиного внеску; заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів; механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку.