За ініціативою окремих суб’єктів господарювання Ярмолинецької територіальної громади начальником Ярмолинецької державної податкової інспекції Світланою Павлюковською проведена робоча зустріч щодо обов’язку застосування РРО/ПРРО в період воєнного стану.
В форматі конструктивного діалогу учасники зустрічі проаналізували переваги застосування РРО/ПРРО для суб’єктів господарювання, для споживачів та, безумовно, для держави в аспекті наповнення бюджетів.
Начальник ДПІ також розповіла про особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у зв’язку з прийняттям Закону України № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (детально в Інформаційному листі ДПС України № 4/2023: ««Повернення» на довоєнну систему оподаткування: особливості переходу» https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/694704.html)
Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або гаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/».
Світлана Павлюковська надала роз'яснення щодо послідовності дій для реєстрації ПРРО. Суб’єкт господарювання повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП). Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316605), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО, за формою № 5-ПРРО (J/F1391802).
На завершення зустрічі учасники досягли домовленості щодо неухильного дотримання вимог чинного законодавства, в т.ч. щодо застосування РРО/ПРРО.