Відбулися робочі зустрічі начальника Красилівської ДПІ Олексія Шишина з керівництвом ТОВ "Поділля -Фарм", ТОВ "Красилівський ливарно-механічний завод", ПП "Трансавто-Т" , ТОВ "Мясник-Агропродукт" щодо легалізації найманих працівників, виплати заробітної плати, недотримання встановленого мінімального розміру.
Проведено індивідуальну роз'яснювальну роботу щодо законодавчих вимог декларування найманої праці, необхідності в умовах воєнного стану підвищення рівня заробітної плати та повноти сплати ПДФО до бюджету. Акцентовано увагу на своєчасній сплаті платежів до бюджету та належного заповнення платіжних документів для вірного їх зарахування.
На початку зустрічі Олексій Шишин зазначив, що легалізація трудових відносин включає в себе, в основному, два аспекти: це легалізація зайнятості та легалізація заробітної плати.
Своєчасна і повна сплата податків до бюджету, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.
Нелегальна ж зайнятість – це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин. Для цього роботодавцями, крім традиційного, використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час. При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи, що на цей період можна працівників офіційно не оформляти.
Тому, роботодавці і працівники мають усвідомлювати, що легалізація зарплат – це зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджетів, які так необхідні сьогодні нашій державі.
В ході зустрічі проведено індивідуальну роз'яснювальну роботу щодо законодавчих вимог декларування найманої праці, необхідності в умовах воєнного стану підвищення рівня заробітної плати та повноти сплати ПДФО до бюджету.
Акцентовано увагу на своєчасній сплаті платежів до бюджету та належного заповнення платіжних документів для вірного їх зарахування.
Також начальник ДПІ розповів про переваги використання електронних сервісів ДПС України, про порядок застосування РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій, ведення обліку товарних запасів СГ, забезпечення використання електронних платіжних засобів, про можливість декларування податкової знижки до 31 грудня 2023р.
Посадовець розповів про порядок сплати вперше в 2023 році мінімального податкового зобов’язання за земельні частки (паї); зазначила хто має сплачувати МПЗ, як розраховується МПЗ та як визначити суми сплачених податків та суми витрат, які повинні бути враховані при обчисленні МПЗ, з яких земельних ділянок МПЗ не сплачується.