Завідувач Деражнянського сектору обслуговування платників Хмельницької ДПІ Олександр Ломай взяв участь в нараді Деражянської ОТГ за участю заступників голови ОТГ Олексія Беднарського та Андрія Івахова.
Обговорювались питання щодо нарахування майнових податків, сплати податкового боргу та розширення бази оподаткування щодо наповнення місцевого бюджету.
Олександр Ломай звернув увагу на те, що важливим кроком до збільшення надходжень до місцевих бюджетів є наповнення інформаційних баз інформацією про об’єкти оподаткування майновими податками і саме тому необхідно продовжити інвентаризацію земель та нерухомості.
Також податківець звернув увагу, що незабаром громадяни отримають ППР про нарахування майнових податків та МПЗ. Важливо вчасно сплатити податкові зобов’язання перед громадою, а у випадку незгоди з сумами нарахованих податків – провести звірку даних в податкових органах.
Крім того роз’яснив як платникам скористатися електронними сервісами податкової служби, такими як “Електронний кабінет платника податків” та “Моя податкова” щоб дізнатися про суми нарахованих податків чи стан заборгованості та відразу її сплатити в режимі онлайн – без відвідин податкової.
Обговорили й трудові відносини та погашення податкового боргу із сумами до 3060 грн., застосування суб'єктами господарювання РРО/ПРРО, наявності ліцензій та зупинились на категоріях громадян, які мають право на податкову знижку. Надано роз’яснення щодо правильності заповнення платіжних інструкцій платниками податків.
Роз’яснив порядок дій мобілізованих фізичних осіб - підприємців щодо звільнення від сплати податків. Для використання надано інформаційні матеріали та брошури з актуальною інформацію та контактними телефонами для звернень мобілізованих ФОП, які не можуть виконувати податкові зобов’язання, чи членам їх родин.
Поінформував про аспекти Національної стратегії доходів, комплаєнс – ризики в ДПС, роботу Комунікаційної платформи та роботу консультаційного центру з питань реєстрації податкових накладних.