Головне управління ДПС
у Хмельницькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

#Динаміка_надходжень: з початку року місцеві бюджети Хмельниччини отримали 570 мільйонів гривень земельного податку

опубліковано 20 вересня 2021 о 11:02

Протягом січня-серпня 2021 року до місцевих бюджетів Хмельницької області надійшло 570 мільйонів гривень плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року сплата збільшилась на 67 мільйонів гривень.

При цьому 447 мільйонів гривень земельного податку сплатили юридичні особи, решту – 123 мільйони гривень плати за землю надійшло від фізичних осіб.

Слід зауважити, що плата за землю – це бюджетоформуючий платіж територій Хмельниччини, тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи податківці ставлять на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, не пройшов повз оподаткування.

Динаміка сплати податків, що зараховуються до місцевих бюджетів, значною мірою залежить від активної позиції керівників громад, які повинні наполягати на тому, щоб всі суб’єкти господарювання та громадяни виконувати свої податкові зобов’язання.

Водночас легальна підприємницька діяльність, впорядкування земельних відносин з усіма землекористувачами та власниками земельних угідь і пильний контроль за податковою дисципліною тих, хто використовує землю задля комерційного зиску, – передумови бюджетного успіху громад, - зазначають фахівці Головного управління ДПС у Хмельницькій області.